ГЛОБАЛЬНИЙ СИМПОЗІУМ ЩОДО ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТУ GSOP18

2-4 травня 2018 року в штаб-квартирі ФАО (Рим, Італія) відбудеться ГЛОБАЛЬНИЙ СИМПОЗІУМ ЩОДО ЗАБРУДНЕННЯ ҐРУНТУ GSOP18. Симпозіум організовує Глобальне ґрунтове партнерство Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН і його Міжурядова група експертів щодо ґрунтів (ITPS) спільно з Базельською, Роттердамською та Стокгольмською конвенціями ООН і Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Метою Симпозіуму GSOP18 є надання наукових даних про реальну картину забруднення ґрунту для прийняття рішень щодо запобігання та зменшення забруднення ґрунтів з метою підвищення безпеки харчових продуктів і поліпшення якості екосистемних послуг ґрунтів. Під час Симпозіуму будуть розглянуті перспективні дослідження, пов'язані з практикою, політикою та методами управління ґрунтом для мінімізації його забруднення з акцентом на попередження забруднення та його відновлення.

У програму Глобального симпозіуму щодо забруднення ґрунту GSOP18 включено понад 150 усних і стендових наукових доповідей, з яких 6 доповідей представлено ННЦ «ІҐА імені О.Н.Соколовского». Планується, що презентації цих доповідей (4 усних і 2 постерних), будуть виконані двома молодими вченими-ґрунтознавцями Інституту (Гладкіх Є.Ю. – старший науковий співробітник відділу агрохімії, канд. с.-г. наук; Cеменов Д.О. – старший науковий співробітник відділу охорони ґрунтів, канд. с.-г. наук), для поїздки яких в Італію виділено спеціальні стипендії ФАО.

Основні теми симпозіуму:

  • ТЕМА 1 - забруднення ґрунту на сільськогосподарських полях й інших землях;
  • ТЕМА 2 - вплив забруднення ґрунту на виробництво й безпеку харчових продуктів, навколишнє середовище та загальний добробут людей;
  • ТЕМА 3 - відновлення забруднених ділянок;
  • ТЕМА 4 - глобальний стан забруднення ґрунту.

Концепція і попередній порядок денний Симпозіуму доступні на сайті ФАО , тут надано додаткову інформацію про цілі, теми й основні питання, які будуть обговорювати на Симпозіумі.

Під час Симпозіуму GSOP18 передбачається проведення його прямої трансляції в онлайн-чаті, додаткову інформацію про який буде розміщено на вказаному сайті!

У перший день Симпозіуму буде проведено презентацію книги «Забруднення ґрунту, прихована реальність». Також під час Симпозіуму буде проведено тренінг щодо біодоступності забруднювальних речовин у ґрунті, оцінки їхнього ризику для людини (3 травня) і фотоконкурс за тематикою забруднення ґрунтів.