Четверта щорічна конференція з продовольчої безпеки в Євразійському регіоні

 

 

 

 

 

Четверта Щорічна конференція з продовольчої безпеки в Євразійському регіоні відбулася з 29 жовтня до 1 листопада у Республіці Вірменія (м. Єреван) організована за підтримки Світового банку, Всесвітньої продовольчої програми, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Євразійського центру продовольчої безпеки та Вірменського національного аграрного університету.

Захід зібрав представників органів влади, освітніх та наукових установ, міжнародних і громадських організацій різних країн світу, а саме: Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Всесвітньої продовольчої програми, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗ), Всесвітнього банку, Евразійського центру продовольчої безпеки (ECFS), Міжнародного центру сільськогосподарських досліджень у посушливих регіонах (ICARDA), Міжнародного дослідницького інституту продовольчої політики (IFPRI) тощо.

У конференції взяли участь близько 300 фахівців із 20 країн світу, зокрема з КНР, США, Сінгапуру та інших. Учасники від України, (за підтримки Світової продовольчої програми) – співробітники ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» А.О. Ачасова, старший науковий співробітник лабораторії охорони ґрунтів від ерозії та А.Я. Лєвін, головний фахівець Відділу науково-економічної діяльності, інновацій та координації міжнародного співробітництва, заступник Координатора співробітництва України з Глобальним ґрунтовим партнерством (ГГП).

У рамках конференції відбулося Пленарне засідання «Проблеми продовольчої безпеки у світі та в Євразійському регіоні» та 7 окремих секційних засідань, зокрема, такі:

  • Природні ресурси, зміни клімату та продовольча безпека в Євразійському регіоні;
  • Інновації, нові технології та цифровізація у сільському господарстві та продовольча безпека;
  • Вплив змін клімату на розвиток сільського господарства та виробництво харчових продуктів;
  • Розвиток сільського господарства та продовольча безпека в Євразійському регіоні.

Учасниками конференції неодноразово підкреслювалося, що забезпечення світової та регіональної продовольчої безпеки неможливо без збереження ґрунтових ресурсів та впровадження у повсякденну сільськогосподарську практику всіх країн принципів сталого менеджменту ґрунтів.

Особливо важливим це є для чорноземних ґрунтів, які є не тільки запорукою світової продовольчої безпеки, але й найважливішим чинником запобігання катастрофічним кліматичним змінам.