Досвід реформ на Харківщині

 

 

 

 

 

19 березня 2021 року ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» приймав групу журналістів з різних регіонів України у рамках прес-туру “Досвід реформ на Харківщині”, організованого Харківським прес- клубом. Мета заходу ‒ ознайомити представників ЗМІ з цікавими інноваційними громадськими та приватними ініціативами, спрямованими на поліпшення якості життя людей та громад.

У групу увійшли журналісти та редактори 13 місцевих газет з Дніпропетровської,  Волинської,  Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Київської та Луганської областей. Їх цікавили такі основні питання: про значущість Національної та регіональних програм охорони ґрунтів; про реальну якість славнозвісного українського чорнозему; про те, як його можна охороняти і раціонально використовувати; про те, чи позначиться якість ґрунтів на вартості землі після відкриття ринку; про ціну землі у різних областях країни.

На всі ці питання журналісти отримали відповідь з бесід із науковцями Інституту. Про землю як основне національне багатство, необхідність організації в Україні моніторингу ґрунтового покриву з урахуванням європейського досвіду, удосконалення національної системи агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення, законодавче та нормативно-правове забезпечення охорони ґрунтів, розробку й прийняття Національної програми і регіональних програм охорони ґрунтів та про інші актуальні питання сьогодення повідомив директор Інституту, професор Святослав Балюк. Про особливості ґрунтового покриву України розповів Вадим Соловей, канд. с.-г. наук, завідувач відділу ґрунтових ресурсів. Про методи та інструменти для лабораторних досліджень ґрунтів розказав відвідувачам Максим Солоха, канд. геогр. наук, завідувач лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів, стандартизації та метрології. З новими науковими виданнями співробітників, та з бібліотекою Інституту познайомила журналістів Інна Парасочка, канд. с.-г. наук, завідувач відділу науково-економічної діяльності, інновацій та координації міжнародного співробітництва.

Журналісти висловили щиру вдячність за отриману інформацію і готовність до творчої співпраці з науковцями щодо висвітлення у пресі найактуальніших питань, пов’язаних із ґрунтом.

Програма візиту журналістів у ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»

Перелік ЗМІ та електронні адреси журналістів