Місце і роль спеціальних бібліотек в інформаційному просторі

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН провела щорічні курси підвищення кваліфікації для працівників бібліотек наукових та освітніх установ.

Згідно з текстом посту у Facebook директора бібліотеки, академіка НААН В.А. Вергунова, протягом всього часу дії курсів, від 2002 р., свій професійний рівень підвищили 941 особа, з урахуванням цьогорічних 52 представників (38 із ВНЗ I–IV рівнів акредитації та 14 — з системи установ НААН) які, незважаючи на складні умови, знайшли можливість долучитися до навчання.

Цього року навчальна програма курсів включала два етапи — написання учасниками реферату з консультаціями спеціалістів відділу науково-методичної роботи та реферування ННСГБ НААН (26.04.–02.05.) та on-line прослуховування лекцій і захист випускної роботи з використанням платформи Cisco Webex (03.05.–06.05.). Лекційні заняття для учасників курсів цього року було присвячено питанням «Місця і ролі спеціальних бібліотек в інформаційному просторі».

Від ННЦ ІҐА у роботі курсів взяла участь Вікторія Чебанова — молодший науковий співробітник відділу інноваційної економіки, зовнішніх зв’язків та інформатизації наукових досліджень, представивши реферат на тему "Збереження бібліотечних фондів: традиційний та інноваційний підходи".

Дослідивши за сучасними науковими публікаціями стан справ, методи і підходи до зберігання, авторка реферату дійшла висновку, що збереження бібліотечних фондів, як духовної спадщини нації, є суттєвою умовою виживання національної і світової культури і науки, і повинно здійснюватися спільними зусиллями держави та міжнародних організацій. В роботі також розкрито історію бібліотеки ННЦ ІҐА та перелічено основні раритети, що становлять історичне наукове надбання.

Бажаємо Вікторії найвищої оцінки за виконану випускну роботу!

Посилання: https://www.facebook.com/100058611313878/posts/413588090604898/?sfnsn=mo