Навчальний тренінг з розробки карт засолення ґрунтів

З 1 по 8 березня 2020 року у Всесвітньому Сільськогосподарському Дослідницькому та Тренінговому Центрі (м. Менемен/Ізмір, Турецька Республіка) відбувся навчальний тренінг із розробки карт засолення ґрунтів у рамках глобальної карти засоленості ґрунтів (GSSmap), організований Глобальним Ґрунтовим Партнерством ФАО, Субрегіональним відділенням ФАО для Центральної Азії, Генеральним директоратом сільськогосподарських досліджень і політики Міністерства сільського і лісового господарства Туреччини.

Завданнями тренінгу було:

  • удосконалити та розвинути національний потенціал щодо цифрового картографування ґрунтів та відповідних інструментів та програмного забезпечення;
  • вдосконалити та розвинути національний потенціал щодо оцінки просторової мінливості засоленості ґрунтів;
  • створити національні карти засолення ґрунтів, які будуть включені в Глобальну карту засолення ґрунтів (GSSmap).

У роботі тренінгу взяли участь представники з 11 країн: Азербайджан, Вірменія, Грузія, Італія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туреччина, Узбекистан, Україна. Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»: завідувач лабораторії родючості зрошуваних і солонцевих ґрунтів, кандидат сільськогосподарських наук Захарова М. А. і науковий співробітник відділу ґрунтових ресурсів Залавський Ю. В. Робоча мова - англійська. За результатами навчального тренінгу учасники отримали сертифікати.