Перший науково-виробничий форум Східного міжрегіонального наукового центру НААН

 

 

 

 

 

18 жовтня 2019 року на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва відбувся перший потужний форум Східного міжрегіонального наукового центру «Розвиток аграрного сектора України крізь призму науки, освіти та виробництва», що об`єднав зусилля науковців, освітян і виробничників, які демонстрували свої досягнення й обговорювали дискусійні питання та виклики сьогодення для аграрного сектора держави.

Відкрив захід віце-президент НААН України Микола Роїк, який запевнив, що Східний міжрегіональний науковий центр на правильному шляху, та побажав йому успішного розвитку. Також усіх присутніх привітали ректор ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко; начальник відділу землеробства, насінництва, інженерно-технічної роботи та охорони праці управління виробництва сільськогосподарської продукції Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Оксана Федишина; керівник відділу рослинництва та сортовивчення Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр`єва Сергій Попов і генеральний менеджер «Агропорт Україна» Дмитро Титаренко. Під час виставки досягнень і нетворкінгу зав`язалися нові знайомства та контакти, що наблизили аграрну науку до проблем і потреб фермерів, які прибули з різних куточків Харківщини, Сумщини, Донеччини та Луганщини.

Протягом стратегічних сесій «Реформування ринку землі: нові виклики та невідкладні рішення»; «Новітні агротехнології у рослинництві: інноваційні рішення та перспективи симбіозу науки і виробництва»; «Розвиток аграрної освіти та науки крізь призму реформування. Яким бачить майбутнього фахівця аграрний бізнес?»; «Відродження галузі тваринництва: погляд виробничників та науковців» у форматі панельних дискусій обговорено проблемні питання розвитку аграрного сектора та запропоновано шляхи їх вирішення. Особливо жвавою була дискусія щодо запровадження ринку землі, адже земельне питання в Україні є надзвичайно актуальним. Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» в обговоренні взяли участь: завідувач відділу ґрунтових ресурсів, к .с.-г. н. – Вадим Соловей, старший науковий співробітник, к .с.-г. н. – Тетяна Лактіонова.

Вважаємо, що цей захід стане поштовхом для поступального розвитку аграрного сектора України.

Джерело: https://knau.kharkov.ua/2791-pe-shij-naukovo-vi-obnichij-fo-um-shdnogo-m...