Про підготовку нового проекту Глобального Екологічного Фонду в Україні

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ООН) в Україні (ПРООН) розпочинає підготовку пропозиції щодо проекту Глобального екологічного фонду «Сприяння сталому управлінню тваринництвом та збереженню екосистем у північній частині України». Цілями проекту є продемонструвати структурні зміни в сільському господарстві та продовольчій системі, а саме у виробництві м'яса і молока великої рогатої худоби, показати шляхи досягнення нейтрального рівня деградації земель, зменшення негативного впливу на клімат і зниження втрат біологічного різноманіття у північних регіонах України (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Вінницька і Хмельницька області потенційно можуть бути територіями проекту). Також проект має на меті розробити модель сталого менеджменту тваринництва із використанням торфовищ як сільськогосподарських угідь. Концепція проекту передбачає інвентаризацію торфовищ у північній частині України, а також реалізацію декількох локальних пілотних проектів, зокрема, з ренатуралізації і реабілітації деградованих торфовищ та рекультивації вироблених і знищених пожежами торфовищ.

22 жовтня 2019 року фахівці ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» − головний науковий співробітник Інституту, професор Р.С. Трускавецький, завідувач лабораторії родючості гідроморфних і кислих ґрунтів Ю.Л. Цапко та координатор міжнародної діяльності Інституту А.Я. Левін взяли участь у роботі Круглого столу, який було організовано ПРООН з метою обговорення концепції, ознайомлення потенційних партнерів із цілями та завданнями проекту і напрацювання комплексу практичних кроків і заходів щодо майбутнього проекту.

В обговоренні проекту взяли участь представники Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Секретаріату Глобального екологічного фонду, офісу ПРООН в Україні, наукових установ НААН, агровиробників тваринницького напряму та громадських об’єднань.