П’ята робоча сесія Міжнародної мережі ґрунтово-інформаційних установ (INSII)

 

 

 

 

 

 

 

З 21 по 23 жовтня 2019 року в штаб-квартирі ФАО (Рим, Італія), науковий співробітник відділу ґрунтових ресурсів Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Залавський Ю.В. взяв участь у роботі 5-тої Робочої Сесії Міжнародної Мережі Ґрунтово-Інформаційних Установ (INSII) організованої за підтримки Глобального Ґрунтового Партнерства (GSP).

Участь у засіданні брали представники з усіх частин світу: як провідні країни - США, Канада, Австралія, Нідерланди тощо, так і країни, що тільки-но починають шлях по створенню національних ґрунтово-інформаційних систем - Лаос, Лесото, Судан тощо. ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського» (ISSAR), як один з членів INSII, не міг залишитись осторонь цієї важливої події, враховуючи той факт, що нещодавно на базі нашого закладу було створено Український ґрунтовий інформаційний центр.

Протягом трьох напружених робочих днів вирішувались питання стратегії розвитку та організації з питань ґрунтової інформації. Так, було представлено поточний стан виконання Плану Імплементації на 2015-2020 рр. Окремо своїм прогресом на регіональному рівні поділились представники Африки, Азії, Європи, Євразії, Латинської Америки та Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки, Північної Америки, Тихоокеанського регіону. Це свідчить про те, що питання розвитку ґрунтово-інформаційної системи актуальне у всьому світі.

Із активною дискусією розглянуто окреме важливе питання – GloSIS – Глобальна ґрунтово-інформаційна система. Розробники системи (ISRIC) представили своє бачення дизайну та інфраструктури просторових даних із моделлю обміну даних. Дана система все ще потребує вдосконалення. Це засвідчили майже всі учасники форуму та надали пропозиції щодо покращення інформаційного продукту. Розглянуто питання SoilSTAT - системи моніторингу земель та взаємодія між даною системою та GloSIS.

Оцінено перспективи розробки глобальних картографічних продуктів. Зокрема, вдосконалення Глобальної карти органічного вуглецю, розробки Глобальної карти засолення ґрунтів, Глобальної карти ерозії, Глобальної карти розповсюдження чорноземних ґрунтів та найбільш складної теми, картографування потенціалу секвестрації органічного вуглецю.

Представлено до уваги приклади національних ґрунтово-інформаційних систем Лаосу, Лесото та Судану.

За результатами роботи сесії обговорено принципи взаємодії поточного Плану Імплементації Pillar IV (2015-2020рр.) та наступного Pillar V на 2020-2030рр.