Секретаріат Глобального грунтового партнерства оприлюднив результати Восьмої сесії Пленарної асамблеї

Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» - Координаційний центр співробітництва України з Глобальним ґрунтовим партнерством ФАО – інформує.

Як уже повідомлялося (http://issar.com.ua/uk/news/vosma-sesiya-plenarnoyi-asambleyi-globalnogo...), 3 - 5 червня 2020 р. в режимі on-line відбулася Восьма сесія пленарної асамблеї Глобального ґрунтового партнерства (ГҐП), в якій взяли участь більше 100 офіційних представників із 79 країн світу та ще близько 270 представників різноманітних міжнародних та національних організацій.

Пані Maria Helena Semedo, заступник генерального директора з питань клімату та природних ресурсів ФАО, визнала високу напруженість роботи, проведеної Міжурядовою групою експертів із ґрунту (ITPS) щодо наукової підтримки діяльності ГҐП. Висловила подяку ресурсним партнерам, без внесків яких нездійсненним було б виконання багатьох проєктів ГҐП і закликала ГҐП та його партнерів сприяти сталому менеджменту ґрунтів на всіх рівнях для запобігання, адаптації та пом’якшення негативних наслідків зміни клімату, гарантування продовольчої безпеки та досягнення Цілей сталого розвитку ООН. Також M.Semedo наголосила на провідній ролі Пленарної асамблеї ГҐП як платформи для розгляду, визначення пріоритетів та прийняття стратегічних позицій глобальної ґрунтової програми показавши досягнення ГҐП за останній рік - Глобальну карту засолених ґрунтів, Міжнародний кодекс поведінки для сталого використання та менеджменту добрив (Кодекс добрив), Глобальні оцінки забруднення ґрунтів та біорізноманіття ґрунтів, програму RECSOIL та інші.

Пан Eduardo Mansur, директор відділу земельних і водних ресурсів ФAO, висловив подяку всім учасникам Пленарної асамблеї, що відображає велику прихильність до ґрунтової програми і закликав офіційних представників країн-членів ФАО підтримувати Глобальні карти засолених ґрунтів та ґрунтового потенціалу секвестрації органічного вуглецю, а також глобальні оцінки забруднення ґрунтів та їх біорізноманіття.

Секретаріат Глобального ґрунтового партнерства оприлюднив результати цього глобального заходу, зокрема, офіційний звіт Восьмої сесії Пленарної Асамблеї ГҐП GSPPA-VIII/20/Report, доступний у форматі PDF за посиланням: http://www.fao.org/3/ca9726en/ca9726en.pdf

Презентації Восьмої сесії Пленарної Асамблеї ГҐП доступні на сайті ФАО за посиланням: http://www.fao.org/global-soil-partnership/about/plenary-assembly/eight-...