У Харківській обласній державній адміністрації відбулось засідання обласної науково-координаційної ради

20 липня 2020 р. у Малій залі Харківської обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної науково-координаційної ради. Відкриваючи захід, голова ХОДА Олексій Кучер відзначив, що питання створення науково-координаційної ради постало після його зустрічі з науковцями Харківської області в лютому цього року.

Під час засідання визначили основні напрямки роботи новоствореного органу, затвердили регламент його діяльності та структуру. Рада містить наступні секції: розвиток інформаційних та комунікаційних технологій; проблеми екологічної безпеки; енергетична безпека та енергоефективність; продовольча безпека; розвиток приладобудування; машинобудування; загальні проблеми сталого розвитку; правове забезпечення інноваційного розвитку; розвиток освітнього потенціалу; розвиток фармацевтичної і суміжних галузей; медико-біологічні проблеми. Склад ради її учасники домовились розширити, у першу чергу, залучивши до неї молодих вчених.

У своєму виступі голова секції проблеми екологічної безпеки директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН України Святослав Балюк вніс пропозиції до проєкту плану роботи обласної науково-координаційної ради на 2020-2021 роки:

  • Оновлення ґрунтової карти Харківської області масштабу 1:250 000 з урахуванням ґрунтово-екологічної специфіки зон, підзон, фацій та провінцій з використання сучасних методів ґрунтового обстеження та картографування ґрунтів для удосконалення спеціалізації землеробства, інвестиційної привабливості земель, орендних відносин.
  • Розробка проекту Закону України «Про ґрунти та їх родючість» спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.
  • Підготовлено Регіональну програму раціонального використання і охорони земель Харківської області.

    Як підсумував Олексій Кучер - «У нас буде певний план зустрічей, але хотілося б, щоб наша координаційна рада була гнучкою: якщо є якісь нагальні серйозні проблеми, щоб ми мали можливість збиратися одразу та вирішувати їх. Я хочу, щоб ми в хорошому сенсі слова дістали всіх у Києві, щоб Харківська область у всіх асоціювалася з таким потужним двигуном, який хоче змінити в позитивному руслі ситуацію в науці та вищій освіті». 

Розпорядження № 425 від 10.07.2020 "Про утворення обласної науково-координаційної ради".

Витяг з протоколу №1 засідання обласної науково-координаційної ради від 20 липня 2020 р.

Посилання: https://kharkivoda.gov.ua/news/104285