Участь у Національному брифінгу з пошуку ефективних рішень для управління лісосмугами

25 вересня 2019 р. на базі Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького відбувся Національний брифінг із пошуку ефективних рішень для управління лісосмугами. У заході взяли участь представники ФАО, Державної екологічної інспекції у Харківській області, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Харківської державної лісовпорядної експедиції, об’єднаних територіальних громад (ОТГ), агровиробників, та інші. Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» в обговоренні взяли участь: завідувач відділу ґрунтових ресурсів, к .с.-г. н. – Соловей В.Б., завідувач лабораторії охорони ґрунтів від ерозії, к .с.-г. н. – Коляда В.П., старший науковий співробітник лабораторії охорони ґрунтів від ерозії, к. біол. н. – Ачасова А.О., координатор міжнародної діяльності – Левін А.Я.

Національний координатор проекту ФАО Україна Оксана Рябченко розповіла про проект ГЕФ (Глобальний Екологічний Фонд), його завдання та очікувані результати.

ГЕФ є міжнародною організацією, яка вийшла зі Світового банку та надає гранти на проекти, пов’язані зі зміною клімату, деградацією земель тощо, які реалізуються у країнах, що розвиваються, та країнах із перехідною економікою.

У своєму виступі Оксана Рябченко наголосила на тому, що на сьогодні в Україні відсутній належний механізм для урегулювання питань щодо юридичних прав користування лісосмугами. Разом із тим існує необхідність проведення інвентаризації лісосмуг. Це уможливить набуття права власності та управління лісосмугами, проведення садіння, реконструкції та догляду за ними. У кожній області будуть сформовані фокус-групи. Опитування учасників таких груп допоможе виявити існуючі проблеми та провести аналіз, почути найгостріші питання на місцях. Пілотний проект буде запущений у Харківській області.

Джерело