Участь у роботі 2-ої Міжнародної конференції з тривалих польових дослідів

 

 

 

 

З 19 до 21 листопада 2019 року відбулася 2-а Міжнародна конференція з тривалих польових дослідів (2nd CONFERENCE ON LONG-TERM FIELD EXPERIMENTS) – LOTEX2019 на базі Дослідницького інституту Ньїредьгаза (Research Institute of Nyíregyháza) Інституту сільськогосподарських досліджень та фермерства Університету Дебрецена (University of Debrecen Institutes for Agricultural Research and Educational Farm (UD IAREF)) у м. Ньїредьгаза, Угорщина. У конференції взяли участь представники Угорщини, Чехії, України та Росії. Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» з доповіддю на тему «Стаціонарні польові досліди в Україні» (Sviatoslav Baliuk, Mykola Lisovyi, Alina Revtie-Uvarova: The long-term field experiments in Ukraine) виступила кандидат сільськогосподарських наук, завідувачка лабораторії польових досліджень з добривами та управління якістю продукції Ревтьє-Уварова Аліна Вікторівна.

Ключовими спікерами конференції були: – Хольгер Лилиенталь, координатор «Науково-дослідного центру дистанційного зондування сільського господарства (FLF)» в Інституті Юлія Кюна (Julius Kühn-Institut (JKI), Брауншвейг, Німеччина; – Маргарет Глендинг – куратор електронного архіву даних тривалих експериментів Ротамстеда дослідницького центру Ротамстед (Rothamsted Research), Великобританія.

З метою створення та підтримки співпраці в рамках міжнародного сільськогосподарського наукового співтовариства, пані Маргарет запропонувала приєднатися Україні до глобальної мережі тривалих польових сільськогосподарських дослідів (The Global Long-Term Agricultural Experiment Network GLTEN), яка започаткована у травні 2018 року.

GLTEN включає понад 50 довгострокових експериментів (LTE) по всьому світу, в різноманітних та контрастних кліматичних регіонах та середовища, якими представлено багато систем посівів та схем землеустрою. Наукові висновки з результатів досліджень у тривалих експериментах дозволяють виявити фактори, що впливають на стійку інтенсифікацію сільського господарства у всьому світі, і можуть сприяти досягненню цілей ООН щодо сталого розвитку. GLTEN зобов’язаний зробити колекцію метаданих сільськогосподарських LTE доступними в Інтернеті за принципом FAIR даних (змінний, доступний, сумісний та повторно використовуваний).

Учасники конференції відвідали 90-річний дослід із сівозмінами – Westsik Crop Rotation, 11-річний дослід із вербами та 16 –річний експеримент із компостуванням шламу стічних вод.