Перший семінар Міжнародної мережі чорноземних ґрунтів та Міжнародний симпозіум з чорноземних (чорних) ґрунтів

 

За даними Глобального ґрунтового партнерства усі ґрунти світу з насиченим гумусовим горизонтом, включаючи чорноземи, займають площу близько 916 мільйонів гектарів або тільки 7% вільної від льоду поверхні Землі.

Саме ці ґрунти забезпечують продовольчу корзину багатьох країн і світу в цілому, забезпечуючи глобальну продовольчу безпеку людства. Крім того, завдяки значному вмісту в них органічного вуглецю дані ґрунту значно впливають на глобальний вуглецевий цикл планети, забезпечуючи адаптацію сільського господарства до глобальних кліматичних змін, викликаних, зокрема, антропогенним впливом. Ці ґрунти, проте, виявляються дуже чутливими до антропогенного втручання. Вони схильні до серйозної деградації, такий як ерозія, втрата ґрунтового органічного вуглецю, дегумификации, засоленню і часто піддаються антропогенному підкисленню.

Беручи до уваги важливість цих ґрунтів, Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) було запропоновано створити Міжнародну мережу чорноземів (International Network of Black Soils, INBS) в рамках Глобального ґрунтового партнерства. INBS створюється з метою сприяння збереженню і забезпечення тривалого терміну продуктивності чорноземів та інших ґрунтів з насиченим гумусовим горизонтом за рахунок сталого управління ґрунтовими ресурсами.

Перший семінар Міжнародної мережі чорноземних ґрунтів, а також Міжнародний симпозіум по чорноземним (чорним) ґрунтам проводяться з 10 по 12 вересня 2018 р. в Харбіні (КНР, провінція Хейлонджіан).

Від України в першому семінарі INBS бере участь Мірошниченко Микола Миколайович, доктор біологічних наук, заст. директора Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського».