Global Symposium on Soil Information and Data (GSID’24), організований Глобальним ґрунтовим партнерством Продовольчої та сільськогосподарської організації та Інститутом ґрунтознавства Китайської академії наук (ISSCAS), відбудеться 17-20 вересня 2024 в Нанкіні, Китай у змішаному форматі.
Основні цілі симпозіуму:
Продемонструвати передові досягнення, а також прогалини в знаннях щодо збору та аналізу даних про ґрунти, включаючи інноваційні методи відбирання проб, моніторингу та аналізу, технології дистанційного зондування, цифрове картографування ґрунту та застосування штучного інтелекту та машинного навчання в аналізі ґрунту.
Підкреслити важливість якісних ґрунтових даних в інформуванні політичних рішень на національному та міжнародному рівнях, для прийняття ефективних управлінських рішень на рівні поля, а також для розробки ефективних стратегій для ініціатив глобального розвитку.
Обговорити етичні міркування та право власності на дані в ґрунтознавстві, забезпечуючи захист прав особи та громади, сприяючи відкритому науковому дослідженню та співпраці.
Відзначити важливість нарощування потенціалу та формування відкритих грунтових даних, підкресливши роль інформаційних систем, технологій хмарних обчислень та різноманітних платформ для співпраці.
Тематика Симпозіуму
Тема 1. Аналіз ґрунту та якість даних
Підтема 1.1: Лабораторні методи та стандартні робочі процедури для аналізу ґрунту
Підтема 1.2: Поява рішень проксимального зондування для ґрунтознавства
Тема 2. Досягнення у картографуванні та моніторингу властивостей ґрунту
Підтема 2.1: Оптимізація проєктів відбору проб ґрунту, стратегій моніторингу та дистанційного зондування
Підтема 2.2: Методи та застосування цифрового картографування ґрунтів
Підтема 2.3: Штучний інтелект і машинне навчання в ґрунтознавстві
Тема 3. Дані про ґрунти для розробки політики та прийняття рішень
Підтема 3.1: Роль ґрунтових даних у досягненні та вимірюванні прогресу в глобальних програмах розвитку
Підтема 3.2: Дані про ґрунти для покращення продовольчої безпеки та менеджменту ресурсів
Тема 4. Дані про ґрунти як спільне благо
Підтема 4.1: Етичні міркування та право власності на дані
Підтема 4.2: Сприяння відкритим даним, інформаційним системам та платформам співпраці у ґрунтознавстві
Підтема 4.3: Розбудова потенціалу для ефективного обміну даними та співпраці
Підтема 4.4: Ефективна передача даних про ґрунти для аргументованих дій
Симпозіум триватиме три дні та проходитиме у гібридному (онлайн та очному) форматі. Події включатимуть: Пленарні засідання з доповідями відомих доповідачів з наукових кіл, уряду та інших секторів відповідно до тем симпозіуму, паралельні сесії за вказаними чотирма темами. а також супутні заходи.
Прийом тез на GSID’24 триватиме з лютого до квітня 2024 р. Тези повинні стосуватися будь-якої з чотирьох тем і оцінюватимуться Науковим комітетом. Тези повинні бути написані англійською мовою, максимум 2000 слів у форматі Word і надсилатися електронною поштою на адресу GSP-Secretariat@fao.org.
Більш детальну інформацію можна отримати з Концептуальній записки щодо GSID’24, наведеної у доданому файлі: “GSID’24_Global Symposium on Soil Information and Data_Concept Note 23-01-2024”
Інформацію підготував Аркадій ЛЕВІН. заступник Координатора співробітництва України з Глобальним грунтовим партнерством.