» News » 3-тя Глобальна конференція з біорізноманіття ґрунтів

3-тя Глобальна конференція з біорізноманіття ґрунтів

13 – 15 березня 2023 року в Дубліні (Ірландія) відбулася 3-тя Глобальна конференція з біорізноманіття ґрунтів (Global Soil Biodiversity Conference). Місце проведення – університетський коледж Дубліна (UCD). Організатором конференції є Глобальна ініціатива з біорізноманіття ґрунтів (Global Soil Biodiversity Initiative), що започаткована в 2011 році та є головною зацікавленою стороною в розробці політики щодо біорізноманіття ґрунтів і прискоренні розповсюдження наукових знань щодо величезного біологічного різноманіття наземних ґрунтів у всьому світі. Перша Глобальна конференція з біорізноманіття відбулася в Діжоні (Франція, 2014 р., кількість учасників – 700, друга – в Нанкіні (Китай, 2017 р.), – 1000 учасників. Третя Глобальна конференція з біорізноманіття ґрунтів розширила досягнення попередніх конференцій та зібрала провідних світових експертів у цій міждисциплінарної галузі науки про біорізноманіття ґрунтів, щоб представити та обговорити останні досягнення, спрямовані на вирішення актуальних проблем, пов’язаних зі здоров’ям людей, тварин і рослин і більш стійким світом.

Тематика конгресу – наука як основа сталого використання та збереження біорізноманіття ґрунтів

  • Конференція працювала за шістьма підтемами:
  • Глобальні чинники біорізноманіття
  • Біорізноманіття ґрунту для сталого сільського господарства
  • Надземно-підземні взаємодії
  • Нові методи дослідження біорізноманіття ґрунту
  • Загрози біорізноманіттю ґрунтів і захист біорізноманіття ґрунтів
  • Відновлення біорізноманіття ґрунтів

У науковому комітеті конференції представлені відомі всьому світові вчені, серед яких Richard Bardgett (професор екології Манчестерського університету, Велика Британія), Luca Montanarella (співголова комітету Оцінки деградації та відновлення земель Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), співзасновник Глобальної ініціативи з біорізноманіття ґрунтів (GSBI), яка ініціювала Глобальний атлас біорізноманіття ґрунтів, зараз член редакційної колегії звіту ФАО «Стан знань про біорізноманіття ґрунтів»), Zoë Lindo (Університет Огайо/Університет Арканзасу), Wim van der Putten (керівник наземної екології в Нідерландському інституті екології (NIOO) і спеціальний професор функціонального біорізноманіття в університеті Вагенінгена), Monica Farfan (виконавчий директор Глобальної ініціативи з біорізноманіття ґрунтів, докторант Університету штату Колорадо). На церемонії відкриття серед інших виступили Голова оргкомітету конференції професор Thomas Bolger (Університетський коледж Дубліна), науковий керівник Глобальної ініціативи з біорізноманіття ґрунтів (GSBI), професор Diana H. Wall (Університет штату Колорадо), Секретар Глобального ґрунтового партнерства FAO Ronald Vargas.

Після конференції, 16 березня, на дослідницькій фермі замку Тігаск Джонстаун у графстві Вексфорд проведено польовий захід під назвою «Сільське господарство для здоров’я ґрунту: створення стійких систем сільського господарства з нуля», де продемонстровано практики та технології, які можна застосувати на фермах для оцінки та поліпшення здоров’я ґрунту. Показано методи візуальної і функціональної оцінки ґрунту, практики з поліпшення здоров’я ґрунту (включаючи диверсифікацію луків, покривні культури, внесення соломи та гною), уникнення фізичного пошкодження ґрунту, поліпшення постачання до ґрунту поживних речовин та збільшення вмісту вуглецю. Присутні також мали можливість докладно ознайомитися з біологією ґрунту та «запитати ґрунтознавця». Серед учасників були фермери, сільськогосподарські радники та політики, а також наукове співтовариство, включаючи вчених GSBI.

Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського в конференції взяли участь провідний науковий співробітник сектору мікробіології ґрунтів Оксана Найдьонова і аспірантка Яна Гетьман. На секції Загрози біорізноманіттю ґрунтів і захист біорізноманіття ґрунтів (Threats to Soil Biodiversity & Protection of Soil Biodiversity (Session 4)) 15 березня було представлено усну доповідь — Impact of various fungicides on the number and species abundance of fungi in podzolized chernozem (Вплив різних фунгіцидів на чисельність і достаток видів грибів у чорноземі опідзоленому). Збірку тез доповідей можна переглянути на сайті конференції

en_USEnglish