» News » IV Міжнародний аграрний форум AGROPORT East Kharkiv 2016

IV Міжнародний аграрний форум AGROPORT East Kharkiv 2016

В період з 20 по 22 жовтня 2016 року у місті Харків проходила головна аграрна подія року –
IV Міжнародний аграрний форум AGROPORT East Kharkiv 2016, у рамках оголошеного ООН року зернобобових культур, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Харківської обласної державної адміністрації.

В урочистому відкритті заходу взяли участь від Національної академії аграрних наук України: перший віце-президент НААН, академік М. Бащенко, академік-секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, член-кореспондент НААН В. Камінський; голова Харківської обласної ради С. Чернов, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації М. Беккер, провідний співробітник Департаменту водних і земельних ресурсів ФАО, секретар Глобального ґрунтового партнерства Р. Варгас та ін.

В рамках форуму 21 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «АГРАРНА НАУКА – агропромисловому комплексу Північно-Східного регіону України».

Головні організатори:

Національна академія аграрних наук України
Північно-Східний науковий центр НАН і МОН України
National Scientific Center "Institite for Soil Science and Agrochemistry Research named after O.N. Sokolovsky" (Original in Ukrainian)

Науковцями ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» та установ НААН: ННЦ «Інститут експерементальної і клінічної ветеринарної медицини», Інститут рослинництва ім.В.Я.Юр’єва НААН, Інститут овочівництва і баштанництва НААН, Інститут тваринництва НААН, Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН та іншими науковими установами, освітніми закладами Північно-Східного регіону, проведено практичні семінари:

«Новітні технології для агропромислового комплексу регіону»
«Зернобобові культури – поживні зерна сталого майбутнього»
«Дорожня карта для виробника органічної продукції»

У роботі семінарів прийняли участь більше 300 представників наукових установ, вищих навчальних закладів, підприємств агробізнесу та закордонних делигацій.

В ході роботи науковцями Інституту презентовано новітні розробки з ґрунтознавства, агрохімії, охорони ґрунтів, технології з рослинництва, овочівництва, тваринництва, ветеринарної медицини, механізації та у сфері харчування та переробки продукції; запропоновано застосування бізнес-інновацій в агропромисловому комплексі регіону. Означено «дорожню карту» для агровиробників, які бажають займатися органічним виробництвом – від сертифікації господарства, планування сівозмін, використання добрив і препаратів  та перспектив реалізації продукції».

За участі наукових установ НААН і вищих начальних закладів аграрного профілю, підготовлено та презентовано Реєстр перспективних наукових розробок Північно-Східного регіону в галузі АПК.

За підсумками роботи конференції підготовлено Проект резолюції, в якому наголошено на необхідності плідної взаємодії влади, бізнесу, науки, освіти, створення та розвитку регіональних науково-виробничих кластерів у кожній з галузей АПК та визначено необхідні умови для успішної реалізації регіональної науково-технічної політики в агропромисловому комплексі регіону.

en_USEnglish