» News » Lecture by Professor Budiman Minasni of the University of Sydney

Lecture by Professor Budiman Minasni of the University of Sydney

13 жовтня 2023 року відбулася лекція професора Budiman Minasny із Сіднейського університету під назвою «Вуглець у ґрунті — набагато більше, ніж рішення для клімату». Цей захід було організовано філією Нового Південного Уельсу австралійського товариства грунтознавців. Лекція відбулася у прямому ефірі в будівлі Австралійського національного університету в Канберрі, також організатори забезпечили можливість взяти участь у даному заході дистанційно за допомогою zoom-трансляції.

Професор Budiman Minasny є відомим ґрунтознавцем, високоцитованим дослідником і лідером у галузі цифрового картографування та моделювання ґрунтів. У 2022 році йому була вручена медаль Річарда Вебстера від Міжнародного союзу ґрунтознавців за його значний внесок у цю галузь науки.

Під час свого виступу, професор Minasny підкреслив важливу роль грунтового органічного вуглецю у сферах рослинництва, кругообігу поживних речовин і води, а також у створенні середовища для біорізноманіття ґрунту. Він поділився досягненнями австралійських дослідників-грунтознавців у цифровому картографуванні та моделюванні запасів грунтового органічного вуглецю та їх аудиту. Також була підкреслена важливість подальших досліджень в галузі ґрунтознавства для вирішення проблем кліматичних змін, збільшення продуктивності сільського господарства, збереження водних ресурсів та підтримки біорізноманіття ґрунту.

Від ННЦ “ІҐА імені О.Н. Соколовського” у лекції взяла участь старший науковий співробітник лабораторії геоекофізики ґрунтів імені академіка НААН В.В. Медведєва — Оксана Бігун.

en_USEnglish