» News » New challenges for youth science: the experience of conducting scientific research in wartime conditions

New challenges for youth science: the experience of conducting scientific research in wartime conditions

1 листопада 2023 р. відбувся Круглий стіл молодих науковців ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського», присвячений Тижню науки, під назвою “Нові виклики для молодіжної науки: досвід проведення наукових досліджень в умовах війни”. Модератором зустрічі був голова ради молодих учених Інституту канд. біол. наук Віталій Лебедь.

На зустрічі обговорювали питання впливу війни на дослідницьку діяльність молодих учених та їхньої мотивації до наукової роботи під час війни і саме в умовах війни. У форматі вільної розповіді молоді науковці описували свій досвід дослідницької роботи у тяжких умовах війни та воєнного стану, розповіли про джерела натхнення для продовження наукової діяльності і творчості. Кожна доповідь супроводжувалася активною дискусією молодих учених та аналізом проблем, з якими вони стикаються у своїй повсякденній науковій діяльності.

На завершення було проведено анкетування молоді за темою Круглого столу. Учасники відповіли на питання щодо прогресу і поточного стану їхніх досліджень, пошуку нових напрямів наукового пояснення і вирішення проблем, зумовлених війною, труднощів, що виникають під час проведення польових та аналітичних робіт, проблем комунікації з колегами та підтримки у подоланні бар’єрів у науковій роботі. Аналіз результатів анкетування дозволить виявити специфічні проблемні аспекти наукової діяльності молодих учених під час війни та розробити потрібні рекомендації щодо оптимізації наукових досліджень.

en_USEnglish