» News » Public discussion " European Green Deal and Post-war Reconstruction of Ukraine: how to ensure energy and environmental safety?"

Public discussion " European Green Deal and Post-war Reconstruction of Ukraine: how to ensure energy and environmental safety?"

1 листопада 2023, в рамках щорічної Конференції проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій відбулася Публічна дискусія з найважливіших на сьогодні для України питань — енергетичної, екологічної та кліматичної безпеки, руйнувань енергетичної інфраструктури, залежності європейських країн від російських енергоресурсів, руйнування Каховської ГЕС, міграції українців через вторгнення росії та інших викликів сьогодення. Розглядали також планування повоєнної відбудови України та необхідність виконання acquis ЄС в екологічній та енергетичній сферах, що включає також політику декарбонізації та кліматичної нейтральності відповідно до Європейського зеленого курсу, створюють нові рамки для забезпечення енергетичної та екологічної безпеки.

У дискусії взяла участь д.с.-г.н. Тетяна Биндич — провідний науковий співробітник лабораторії охорони ґрунтів від ерозії та дистанційних методів дослідження ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського».

В рамках заходу обговорювалися такі питання:

  • Як забезпечити, щоб відбудова України здійснювалась на принципах декарбонізації, кліматичної нейтральності та охорони довкілля?
  • Як російська агресія вплинула та впливає на екологічну та енергетичну безпеку в Україні та в регіоні?
  • Як наближення до acquis ЄС сприятиме відбудові України на зелених принципах?
  • Що необхідно робити на регіональному рівні для забезпечення екологічної та енергетичної безпеки?

Спікерами заходу були: депутатка Верховної Ради України, член комітету з екологічної політики Юлія Овчинникова; заступник міністра з європейської інтеграції, Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України Представник Представництва ЄС в Україні Євгеній Федоренко; керівник експертної групи європейської та євроатлантичної інтеграції Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Міністерство енергетики України Олександр Тарасенко; співголова Керівного комітету, координаторка РГ3, Форум громадянського суспільства Східного партнерства Ана Отілія Нуту; президентка Діксі Груп, координаторка РГ3 ФГС СхП Олена Павленко; Національний координатор УНП ФСГ СхП, голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк.

en_USEnglish