» News » Спротив лиху від підриву дамби Каховської ГЕС

Спротив лиху від підриву дамби Каховської ГЕС

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України скликало представників різних галузей української науки на засідання науково-експертної ради з оцінювання негативних наслідків, отриманих довкіллям України через підрив рашистами дамби Каховської ГЕС та для планування шляхів подолання лиха. Засідання, під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, відбулося 12 червня 2023 року.

Від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» було запрошено директора Святослава Балюка, завідувача відділу ґрунтових ресурсів Вадима Солов’я і координатора Українського ґрунтового інформаційного центру Віталія Лебедя.

«Пропозиції щодо заходів з подолання наслідків підриву дамби Каховської ГЕС», сформовані співробітниками нашого Інституту, передано Міністру. Об’ємний документ включає першочергові, середньострокові та довгострокові стратегічні заходи, якими охоплено всі необхідні підходи до поводження з ґрунтами, які потерпіли від варварського затоплення — від діагностики, оцінювання масштабів втрат і моніторингу до заходів з відновлення санітарного стану і родючості ґрунту.

Фото на заставці: ДСНС

en_USEnglish