» News » Створення Глобальної мережі ґрунтових лабораторій (GLOSOLAN) Глобального ґрунтового партнерства

Створення Глобальної мережі ґрунтових лабораторій (GLOSOLAN) Глобального ґрунтового партнерства

З 1.11.2017 до 03.11.2017 року в штаб-квартирі ФАО (м. Рим, Італія) відбулося перше засідання Глобальної мережі ґрунтових лабораторій (GLOSOLAN), яка створюється за ініціативи Глобального ґрунтового партнерства (ГҐП). Створення  GLOSOLAN передбачено Планом імплементації п’ятого ключового напряму діяльності ГҐП (КН5):  «Гармонізація методів, вимірювань і показників для сталого управління й захисту ґрунтових ресурсів. Налагодження механізмів для зіставлення, аналізу й обміну узгоджених і порівнянних глобальних даних та інформації про ґрунти».

На першому засіданні GLOSOLAN були присутні представники понад 40 країн світу, 30 з яких представляли ґрунтові лабораторії.  Від України в засіданні брав участь завідувач лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів Солоха М.О. –  представник Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» Національної  академії аграрних наук України, який є координаційним центром України щодо співробітництва з ГҐП.

У процесі засідання було висвітлено поточну ситуацію в країнах за темою лабораторних досліджень ґрунтів.  Провідними фахівцями світу було зроблено кілька доповідей щодо найбільш привабливих практик лабораторних досліджень ґрунтів, досвіду у сфері вимірювань, аналітики ґрунтових зразків і проблем, які ще потрібно вирішити, відповідно до Плану імплементації КН5 ГҐП.  Присутнім було також продемонстровано інноваційну технологію експрес-діагностики ґрунтів за допомогою інфрачервоного мобільного спектрометру компанії SoilCares (Королівство Нідерланди).

Після доповідей членів Глобального ґрунтового партнерства було проведено обговорення проблем гармонізації інформації з ґрунтових лабораторій різних країн, методів вимірювання та їх наступного аналізу.

Крім того, на першому засіданні GLOSOLAN було вирішено низку організаційних питань: був обраний головуючий із цього напряму та створено робочу групу з технічної підтримки. До цієї групи було включено й представника від України – Солоху Максима Олександровича.  Співробітник ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» був запрошений у ролі експерта з лабораторних вимірювань і гармонізації методів дослідження ґрунтів.

en_USEnglish