» News » Тренінг GSP FAO з сучасного картографування властивостей ґрунту

Тренінг GSP FAO з сучасного картографування властивостей ґрунту

З 08 до 12 травня 2023 року проводився міжнародний тренінг з картографування поживних речовин ґрунту і пов’язаних з ними ґрунтових властивостей, організований Глобальним ґрунтовим партнерством (GSP) FAO, з метою набування необхідних знань щодо побудови карти вмісту поживних речовин у ґрунтах України як складової частини Глобальної карти Global Soil Nutrient and Budget map (GSNmap). Захід проведено в рамках Фази I. “Картографування поточного стану поживних речовин у ґрунті в національному масштабі” для країн Європи, Північної Америки та Карибів.

Протягом тренінгу було показано основні етапи моделювання, необхідні для розробки продукту GSNmap. Кінцевою метою проєкту є участь національних експертів у розробці власних національних карт поживних речовин ґрунтів з роздільною здатністю 250 м для сільськогосподарських угідь.

У тренінгу брали участь молоді вчені Інституту: Віталій Лебедь, Юрій Залавський, Світлана Накісько та Оксана Бігун. Також від ННЦ ІҐА імені О.Н. Соколовського, як офіційно уповноваженого члена INSII, було призначено національного експерта, відповідального за GSNmap — Євгенію Гладкіх.

Проводили тренінг експерти GSP з цифрового картографування: Marcos E. Angelini, Luis Rodriguez Lado та Isabel Luotto.

Програмою тренінгу було передбачено такі активності:

  • ознайомлення з необхідним програмним забезпеченням та його налаштування;
  • підготовка ґрунтових даних та коваріатів (растрів);
  • застосування алгоритму моделювання Random Forest, перевірка якості створеної карти;
  • застосування методології картографування властивостей ґрунту.

Наприкінці тренінгу було показано як створювати автоматичні звіти з виконаної роботи. Учасники мали можливість ставити запитання експертам щодо особливостей побудови карт та проблем, які при цьому виникають. Також озвучено особливості передачі даних до GSP та часові рамки проведення робіт з моделювання GSNmap.

Інформація про ресурс, де буде розміщено GSNmap

en_USEnglish