» Announcements » Третій форум зацікавлених сторін Європейської ґрунтової обсерваторії – зустрічі робочих груп EUSO

Третій форум зацікавлених сторін Європейської ґрунтової обсерваторії – зустрічі робочих груп EUSO

2023 EU SOIL OBSERVATORY STAKEHOLDER FORUM
Working Groups meetings, 15-17 November (online, Webex)

У листопаді 2023 року відбудеться Третій форум зацікавлених сторін Європейської ґрунтової обсерваторії (EUSO), який буде складатися із двох частин:

  • зустрічі робочих груп, 15-17 листопада (онлайн, WEBEX-сесії);
  • Європейський тиждень місії ґрунту, Мадрид – Іспанія, 21-23 листопада (офлайн).

Форум зацікавлених сторін EUSO організований Об’єднаним дослідницьким центром ЄС (JRC) щорічний захід, метою якого є активне залучення та обмін інформацією з ґрунтовою спільнотою в широкому сенсі – політики, науковці, місцеві актори, представники громадянського суспільства та громадяни.

3-й Форум зацікавлених сторін – це можливість для всіх, хто цікавиться ґрунтами, отримати оновлену інформацію та обмінятися інформацією на різні теми, включаючи останні розробки в політиці ґрунтів, стан ґрунтознавства, нові та поточні дослідницькі «ґрунтові» проєкти, а також методи оцінювання здоров’я ґрунтів в ЄС і за його межами.

Технічні робочі групи EUSO (TWG) зустрінуться для обговорення стану справ та прогресу з таких тем: ерозія ґрунту, моніторинг, звітність та перевірка балансу органічного вуглецю та парникових газів у ґрунті, забруднення ґрунту, моніторинг ґрунту, обмін даними про ґрунти та біорізноманіття ґрунту. Крім того, плануються презентації проєктів Ґрунтової місії (Soil Mission) Рамкової програми HORIZON Europe.

Проєкт порядку денного доступний на сайті Європейського центру ґрунтових даних (ESDAC) у файлі.

На сьогодні, у Порядку денному 3-го Форуму EUSO відсутня, на жаль, тема воєнної деградації ґрунтів України. Так, у 2022 році, на 2-му Форумі EUSO, <представляли Україну провідні науковці Національного наукового центру «Інститут грунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» – Максим СОЛОХА, доктор сільськогосподарських наук та Анатолій КУЧЕР, доктор економічних наук з доповіддю «Сучасний стан ґрунтового покриву України в умовах збройної агресії Російської Федерації» (автори: S.A. Baliuk, V.B. Solovei, M.O. Solokha, K.B.Smirnova, A.V. Kucher, G.F. Momot, A.Ya.Levin).

Реєстрація для участі у WEBEX- сесіях онлайн-зустрічі відкрита на сайті.

Більш детальну інформацію про Третій форум зацікавлених сторін Європейської ґрунтової обсерваторії можна переглянути на сайті ESDAC.

Інформацію підготував координатор міжнародної діяльності Інституту Аркадій ЛЕВІН.

en_USEnglish