» News » Третя робоча зустріч Європейського ґрунтового партнерства, Італія

Третя робоча зустріч Європейського ґрунтового партнерства, Італія

Під час відрядження до Італії (м. Рим) з 07 по 10 березня 2016 р. головний фахівець Відділу науково-економічної діяльності, інновацій та координації міжнародного співробітництва ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» Левін А. Я. взяв участь у третій робочій зустрічі Європейського ґрунтового партнерства (ЄҐП), 8–9 березня 2016 р. у штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), у якості заступника координатора зі співробітництва України з Глобальним ґрунтовим партнерством (Лист Мінагрополітики України до Міністерства закордонних справ України №37-23-1-11/9119 від 05.06.2015).

Під час Робочої зустрічі було обговорено та прийнято Правила або регламент діяльності ЄҐП (Terms of Reference of the European Soil Partnership), проведено вибори Голови ЄҐП та двох його заступників.

Головою ЄҐП на 2 роки обрано представника Швейцарської конфедерації, наукового керівника з ґрунтових питань Федерального управління навколишнього середовища Швейцарії Олену Гавлічек (Elena Havlichek).

З метою подальшої роботи зі складання Плану імплементації ЄҐП було прийнято рішення щодо формування 5-ти Робочих груп відповідно до кожного з ключових напрямів. Для забезпечення формування складу Робочих груп призначено контактних персон, з якими Левіним А. Я. досягнуто домовленостей щодо участі в них представників України.

З представниками Об’єднаного дослідного центру Європейської комісії (м. Іспра, Італія) Левіним А. Я. було обговорено питання щодо початку роботи над проектом зі створення нової узгодженої бази даних для ґрунтового покриву басейну Дунаю масштабу 1:250000 в рамках проекту Європейської Комісії “Danube Basin 250,000 eSOTER soil database”.  Заплановано, що технічні вимоги Об’єднаного дослідного центру, як координатора даного проекту, буде направлено до ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» наприкінці березня або на початку квітня 2016 р.

Крім того, Левіним А. Я. було запрошено партнерів ЄҐП та інших «ґрунтових» експертів (у т.ч. секретаря Глобального ґрунтового партнерства (ГҐП) Рональда Варгаса (Ronald Vargas), Голову міждержавного технічного комітету ГҐП Луку Монтанареллу (Luka Montanarella)) в Україну для участі у традиційному міжнародному агрофорумі Agroport-2016 (м. Харків, 20–22 жовтня 2016 р.) та міжнародній науково-практичної конференції, присвяченої 60-й річниці ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського».

en_USEnglish