» News » Участь у круглому столі щодо моніторингу довкілля

Участь у круглому столі щодо моніторингу довкілля

16 лютого 2023 р. в онлайн форматі відбувся круглий стіл щодо моніторингу довкілля, організований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Під час онлайн зустрічі Міндовкілля спільно з командою підтримки реформ презентували аналітичний документ «Моніторинг довкілля: аналітична записка щодо стану та перспектив розвитку державної системи моніторингу довкілля» та шляхи розвитку системи моніторингу довкілля в Україні. У заході брали участь заступник Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Євгеній Федоренко, директор Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля Вікторія Киреєва, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, команда підтримки реформ при Міндовкіллі, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, асоціацій, бізнесу, міжнародних проєктів, наукових установ та інших. Від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» у заході брав участь доктор економічних наук, старший дослідник Анатолій Кучер.

Крім презентації результатів аналізу поточного стану державної системи моніторингу довкілля, функціонування кожної її підсистеми та перспектив подальшого розвитку, на заході також зазначено, що 15 лютого 2023 р. на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування було схвалено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля», який стане передумовою реформування державної системи моніторингу довкілля. Документ готовий до розгляду Верховною Радою у другому читанні.

Також визначено за доцільне найближчим часом організувати ще одне обговорення аналітичного документа, до якого зможуть долучитись усі зацікавлені сторони.

Деталі щодо заходу за посиланням: https://mepr.gov.ua/u-mindovkillya-prezentuvaly-analiz-potochnogo-stanu-…

З аналітичною запискою щодо стану та перспектив розвитку державної системи моніторингу довкілля можна ознайомитися за посиланням: https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/Monitoring-Green-Paper_15…

en_USEnglish