» News » Всесвітній день Матері-Землі

Всесвітній день Матері-Землі

Починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні офіційно з’явився знаковий День — Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою Планетою.

Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому Природою створені для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям.

Історія свята пов’язана з ім’ям Джона Стерлінга Мортона – губернатора штату Небраска, який наприкінці 19 ст. запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1872 в штаті Небраска 22 квітня (день народження Мортона) було проголошено офіційним святом – Днем Дерева. Через століття, у 1970 свято стало національним та отримало назву День Землі, В Україні День Землі почали відзначати 1994.

Міжнародний день Матері-Землі — присвячено підтримці збереження природних ресурсів нашої планети, привертанню уваги та посиленню колективної відповідальності суспільства за екологічні проблеми та усвідомлення необхідності сталого розвитку. Це день, коли люди всього світу об’єднуються, щоб вшанувати і захистити наш спільний дім.

Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища — важливий крок на цьому шляху, особливо у такий нелегкий час.

Тримаймося разом! Віримо в квітучу, щасливу і вільну Україну!

en_USEnglish