» News » Звернення до міжнародної спільноти щодо руйнації ґрунтового покриву України та її наслідки для світу

Звернення до міжнародної спільноти щодо руйнації ґрунтового покриву України та її наслідки для світу

Ще одним майданчиком для привертання уваги міжнародної спільноти до війни в Україні та її наслідків, яку розпочала 24 лютого російська федерація, стала 10-та Пленарна Асамблея Глобального ґрунтового партнерства. Захід розпочався 23 травня на базі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). В асамблеї взяли участь представники організацій-партнерів Глобального ґрунтового партнерства від переважної більшості країн світу.

З промовою від України, під час першого пленарного засідання Асамблеї, виступив Святослав Балюк — директор Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», координатор співробітництва України з Глобальним ґрунтовим партнерством. У своєму зверненні Святослав Балюк повідомив міжнародній спільноті про наслідки збройної агресії російської федерації в Україні щодо руйнації ґрунтового покриву країни, його деградації, особливо чорноземів, про збитки та аспекти продовольчої безпеки. Особливу увагу було приділено прогнозуванню подальшої трансформації стану ґрунтів, а також важливості запровадження широкої програми польових досліджень ґрунтів та необхідності цільової підтримки України для їх проведення. Внесено пропозиції про включення в проєкт рішення Асамблеї пунктів щодо засудження воєнної агресії російської федерації проти України та пріоритетності досліджень впливу воєнних дій на ґрунтовий покрив країни.

Також, від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» виступив Максим Солоха — завідувач лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів, стандартизації та метрології, який у своїй доповіді поінформував учасників заходу про негативний вплив бойових дій на стан чорноземних ґрунтів України, та акцентував увагу на провокуванні прихованого голоду в Європі та світі внаслідок збройної агресії російської федерації.

Порядок денний Асамблеї

У ході роботи Асамблеї було проведено презентацію нового глобального цифрового картографічного продукту Глобального ґрунтового партнерства – Глобальної карти розповсюдження чорноземних ґрунтів GBSmap (Global Black Soil Distribution Map). Вагомий внесок у створення GBSmap зробила робоча група з ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», яка на волонтерських засадах розробила відповідну національну карту чорноземних ґрунтів України.

en_USEnglish