Під час відрядження до Університету Оулу (м. Оулу, Фінляндія) з 11 до 17 червня 2024 року заступник директора з наукової роботи ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» Микола Мірошниченко взяв участь у 2-й Генеральній Асамблеї учасників проєкту FARMWISE «Майбутнє управління сільськогосподарськими ресурсами та водні інновації для сталої Європи”, який виконуватиметься в рамках програми «ГОРИЗОНТ-Європа». Інші відповідальні виконавці проєкту брали участь дистанційно.
Відповідно до порядку денного, звітовано про результати робіт щодо складання карти стейкхолдерів проєкту в Україні, залучення відкритих джерел інформації про стан кліматичних, водних та ґрунтових ресурсів, впливу кліматичних аномалій на врожайність сільськогосподарських культур, а також про початок тестування проєктних інновацій на базі ДП «ДГ «Граківське» ННЦ «ІГА імені О. Н. Соколовського» та на інших дослідних об’єктах. Особлива увага приділялася заходам безпеки для виконавців проєкту та запобіганню можливим ризикам проєктної діяльності через агресію рф і бойові дії у Харківській області. За підсумками 1-го півріччя усі зобов’язання української сторони виконано повністю.
Взято участь в обговоренні планів за робочими пакетами проєкту на друге півріччя 2024 р. Зокрема, у вересні 2024 р. заплановано проведення вебінару для ознайомлення потенційних стейкхолдерів в Україні (фермери, агрономи, менеджери земельних та водних ресурсів, науковці, освітяни, представники органів державного управління та самоврядування) з інноваціями проєкту та налагодження зворотного зв’язку для подальшої діяльності.
Під час відвідання дослідної станції Ruukki, розташованої у Північній Остроботнії Фінляндії, учасники 2-ої Генеральної Асамблеї ознайомилися з практикою моніторингу емісії парникових газів та контролю якості підповерхневих дренажних вод на культивованих торф’яниках. У фермерському господарстві було продемонстровано практику запобігання нітратному забрудненню на мінеральних ґрунтах легкого гранулометричного складу.