Крайній термін – 10 травня 2024 р.
Global Symposium on Soil Information & Data
За матеріалами https://www.fao.org/global-soil-partnership/gsid24/en/
Глобальне ґрунтове партнерство Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН та Інститут ґрунтознавства Китайської академії наук (ISSCAS) організують Глобальний симпозіум з ґрунтової інформації та даних (GSID24) 25 – 28 вересня 2024 р. в Нанкіні (Китай).
Симпозіум GSID24, проведення якого планується у гібридному форматі, слугуватиме міжнародним форумом для широкого кола зацікавлених сторін, щоб відзначити вирішальну роль надійних даних та інформації про ґрунти у розв’язанні глобальних проблем, таких як забезпечення продовольчої безпеки, адаптація до змін клімату та стале управління ґрунтами.
На симпозіумі очікується понад 1000 учасників особисто та 5000 учасників онлайн, включаючи дослідників та викладачів, політиків, представників міжнародних організацій, громадянського суспільства, практиків державного та приватного секторів, поряд зі світовими високопосадовцями та лідерами думок.
Головні завдання симпозіуму:
- презентація досягнень щодо збору, аналізу та картографування ґрунтових даних з використанням інноваційних методів, зокрема дистанційного зондування та машинного навчання;
- демонстрація успішного впровадження стандартів FAIR у створенні ґрунтово-інформаційних систем;
- презентація стратегій використання якісних даних про ґрунти у виробленні політики на всіх рівнях та стимулювання ефективних глобальних ініціатив;
- обговорення етичних питань та прав інтелектуальної власності на дані в ґрунтознавстві, сприяння відкритим науковим дослідженням з захистом прав особи та громади;
- підкреслення важливості нарощування потенціалу та накопичення відкритих ґрунтових даних через інформаційні системи та платформи для співпраці.
ГОЛОВНІ НАПРЯМИ / ТЕМИ СИМПОЗІУМУ:
Тема 1 — Інтеграція ґрунтових даних: інновації в аналізі, стандартизації, гармонізації та комунікації.
Рішення та проблеми в аналізі ґрунту, якість даних про ґрунти, стандартизація, гармонізація та пов’язані з цим невизначеності.
Тема 2 — Досягнення в картографуванні та моніторингу ґрунтів
Оптимізація обстеження ґрунтів та протоколи опису, методи відбору зразків, вдосконалене цифрове картографування та інтеграція ШІ та машинного навчання.
Тема 3 — Дані про ґрунти для політики та прийняття рішень
Життєва важливість вичерпних даних про ґрунти для прийняття рішень на багатьох рівнях, починаючи від формулювання глобальної та державної політики до оптимізації застосування польових даних в локальній сільськогосподарській практиці.
Тема 4 — Дані про ґрунти як загальне надбання
Важливість системного управління та використання даних про ґрунт як загального надбання та спільного ресурсу для підтримки наукових досліджень, формування політики та екологічних практик. Етичні питання, платформи відкритих даних, співпраця в галузі ґрунтознавства і необхідність спільного доступу до даних про ґрунти.
Тези доповідей повинні стосуватися будь-якої з чотирьох тем, описаних вище. Тези повинні бути написані англійською мовою, їх об’єм не може перевищувати 2000 слів. Після оцінки Наукового комітету симпозіуму автори будуть проінформовані про рішення щодо поданих тез, які будуть представлені на онлайн-порталі Симпозіуму. Подання тез — на сайті FAO: https://www.fao.org/global-soil-partnership/gsid24/en/
Деталі щодо усних і стендових доповідей будуть надані на порталі Симпозіуму до 10 травня 2024 р.
Переконливе прохання, у разі включення ваших тез до програми Симпозіуму GSID24 повідомити про це Відділ інноваційної економіки, зовнішніх зв’язків та інформатизації наукових досліджень через емейли: inna.parasochka2@gmail.com або alevin@ukr.net .
Інформацію підготував Координатор міжнародного співробітництва Інституту Аркадій ЛЕВІН.