» News » Другий меліоративний форум

Другий меліоративний форум

Минулого тижня у м. Ізмаїл на Одещині було проведено “Меліоративний форум: зрошення — шлях до перемоги”. Організатор — Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО). Запрошеними були представники Мінагрополітики, Світового банку, Держрибагентства, Держводагентства, народні депутати, керівники профільних та наукових установ, організації водокористувачів та агровиробники.

Обговорено досягнення та перешкоди на шляху реалізації реформи гідротехнічної меліорації, розпочатої у 2019 році, та представлено бачення можливих сценаріїв відновлення систем зрошення та осушення в Україні. Від ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» брав участь директор Святослав Балюк.

У межах форуму Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики провів виїзні комітетські слухання на тему: «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності».

Учасники слухань зауважили, що продовження реформи гідротехнічної меліорації в умовах військової агресії рф проти України є важливим фактором у гарантуванні продовольчої безпеки країни та світу.

Голова Комітету Олександр Гайду зазначив, що наступний важливий крок — це зміна в управлінні державними меліоративними системами.

У рамках проведення Другого Меліоративного форуму та комітетських слухань учасники мали можливість ознайомитись з роботою Насосної станції НСП-1 і зрошувального каналу Суворовської зрошувальної системи.

en_USEnglish