» News » Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і спеціалістів

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і спеціалістів

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і спеціалістів НОВІ РІШЕННЯ У ҐРУНТОЗНАВСТВІ ТА АГРОХІМІЇ − ЗАПОРУКА ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ, присвячена міжнародному року ґрунтів,  відбулася 28-29 травня 2015 року у м. Харків. Конференція організована Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

У перший день конференції з привітальним словом до молодих науковців звернувся директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», академік НААН Святослав Антонович Балюк.

Метою конференції було проведення наукових дискусій з актуальних питань ґрунтознавчої та агрохімічної науки, обмін науковими поглядами, ідеями, здобутими результатами досліджень.

Тематичні напрями роботи конференції:

1.  Теоретичні і практичні  проблеми ґрунтознавства й агрохімії.

2.  Екологічний стан ґрунтів агроценозів та їх раціональне використання.

3.  Нові методи досліджень системи «ґрунт-добрива-рослина-навколишнє середовище».

4.  Сучасні агрохімічні заходи управління живленням рослин.

У Конференції взяли участь 30 молодих науковців та аспірантів, представники науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів – Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція ім. М.І. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН, Львівський національний аграрний університет, Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва, Уманський національний університет садівництва, ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського».

Результати своїх досліджень доповіли 16 молодих дослідників, отримавши безліч запитань та порад з боку своїх колег та старших науковців і членів організаційного комітету.

Другий день конференції учасники присвятили науковій польовій екскурсії у с. Печеніги Харківської області. Протягом екскурсії молоді вчені прослухали лекції канд. с.-г. наук В.Б. Солов’я та пізнали багато корисного щодо морфолого-генетичних особливостей грунтів у  5 ґрунтових розрізах, закладених у різних елементах рельєфу в околиці села.

Підсумовуючи результати роботи конференції члени Оргкомітету Конференції  ухвалили таку постанову:

1) Оргкомітет конференції одностайно відзначає високий рівень фундаментальних і прикладних досліджень, результати яких представлено у доповідях молодих вчених та аспірантів, орієнтованих на вирішення актуальних наукових, практичних і методичних завдань у галузі ґрунтознавства та агрохімії;

2) Вважати всі представлені на Конференції доповіді апробацією результатів досліджень авторів доповідей;

3) Відзначити кращі доповіді та нагородити почесними грамотами молодих науковців: Я.С. Філімончук, А.Б. Рокитянського, А.В. Ревтьє, Ю.Л. Разуменко ;

4) Опублікувати статті учасників конференції за темами виголошених доповідей у науковому журналі  «Агрохімія і ґрунтознавство» (випуски 83 і 84);

5) Враховуючи важливу роль молодих вчених та спеціалістів у розвитку майбутнього аграрної науки акцентувати увагу Президії НААН на одній з важливих проблем наукової молоді Інституту – відсутність забезпечення молодих вчених та аспірантів житлом, зокрема гуртожитком, що також позначається на відсутності можливості комфортного влаштування гостей щорічних наукових конференцій.

en_USEnglish