» Новини » День Державного Герба України

День Державного Герба України

Сьогодні Україна відзначає День Державного Герба.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб  України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

Державний Герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном, Конституцією і який є символом прагнень нашого народу до волі, незалежності та процвітання!

Відновивши незалежність у 1991 р. та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки. Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Нині Герб об’єднує всіх українців: тих, хто сьогодні захищає наш суверенітет та територіальну цілісність нашої країни, і тих, хто знаходиться далеко за її межами, символізуючи для українців в усьому світі нерозривний зв’язок із Батьківщиною. Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. На шевронах українських бійців, які захищають сьогодні нашу державу від російської агресії, знову, як і століття тому, зображено тризуб.

Слава Україні!

ukУкраїнська