» Новини » До 120 річниці від дня народження Миколи Костянтиновича Крупського Всеукраїнський Круглий стіл «Спогади про життєвий та науковий шлях видатного вченого»

До 120 річниці від дня народження Миколи Костянтиновича Крупського Всеукраїнський Круглий стіл «Спогади про життєвий та науковий шлях видатного вченого»

22 грудня у Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» пройшов всеукраїнський захід присвячений 120-й річниці від дня народження Миколи Костянтиновича Крупського.

У заході взяли участь близько 50 учасників — представники науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів України (Інститут овочівництва і баштанництва НААН, Уманський національний університет садівництва, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Державний біотехнологічний університет та інші). Програма заходу включала доповіді науковців ННЦ «ІГА імені О. Н. Соколовського» про творчий і науковий шлях вченого, а також спогади про нього колег науковців, його учнів та послідовників.

Відкрив захід із вступним словом керівник ННЦ «ІГА імені О. Н. Соколовського» академік НААН, професор Святослав Балюк. Відзначив що розвиток ґрунтознавства та агрохімії за період директорства М. К. Крупського (1959-1974 рр.) проходив під впливом його наукових ідей. Він є одним із засновників Української ґрунтознавчої та агрохімічної школи, а ім’я Миколи Костянтиновича золотими літерами вписано у вітчизняну науку. Відмітив величезну роль Миколи Костянтиновича у розвитку аграрної науки та запропонував на будинку Інституту встановити пам’ятну дошку професору Миколі Костянтиновичу Крупському.

У доповідях ст. наук. сп. Вікторії Кунець, завідувача лабораторії Вадима Солов’я, голови Ради молодих учених Віталія Лебедя, ст. наук. сп. Олесі Волошенюк, ст. наук. сп. Світлани Крилач було розкрито основні етапи життєвого і творчого шляху вченого, перші кроки Миколи Костянтиновича у науковій діяльності, навчанні в аспірантурі, його шлях до захисту кандидатської дисертації, роль як багатогранно освіченого вченого, його творча біографія і головні напрями наукової діяльності. Висвітлено широкий спектр напрямів досліджень М. К. Крупського у галузі ґрунтознавства, його внесок у розвиток агрохімічного забезпечення землеробства та організацію і проведення великомасштабного обстеження ґрунтів України.

Зі спогадами про Миколу Костянтиновича, як колегу та наукового наставника виступили доктор сільськогосподарських наук Ліна Єтеревська, доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник Інституту Микола Лісовий, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН, головний науковий співробітник Інституту Роман Трускавецький, доктор біологічних наук, заступник директора Інституту Микола Мірошниченко та кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Інституту Анатолій Христенко. У своїх виступах охарактеризували Миколу Костянтиновича не лише як видатного вченого, а і як талановитого керівника, прекрасну особистість та ввічливу й інтелігентну людину.

ukУкраїнська