» Новини » Енергетична безпека навколишнього середовища – найактуальніше питання сьогодення!

Енергетична безпека навколишнього середовища – найактуальніше питання сьогодення!

З 25 по 26 вересня 2017 року відбулась IV Міжнародна науково-практична конференція «Енергетична безпека навколишнього середовища», на базі Луцького національного технічного університету. Співорганізатором конференції стала Поліська дослідна станція Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського». Крім цього, до проведення заходу було залучено колег з Люблінсього технічного університету (Польща) та Політехнічного інституту Браганси (Португалія).

Так, директор Поліської дослідної станції, к.с-г.н., с.н.с. Гаврилюк Володимир Андрійович, у своїй доповіді поділився досвідом використання компостів та біопрепаратів в екологічному фермерстві Республіки Польща, а також доповів результати щодо їх використання в умовах Волинської області. Даний метод переробки відходів сільськогосподарського виробництва дозволить місцевим фермерським господарствам не тільки покращити екологічний стан ґрунтів, але і значно зекономити на транспортуванні та закупівлі дорогих мінеральних добрив.

Молодшим науковим співробітником Поліської дослідної станції,к.с-г.н. Августинович Марією Богданівною, до уваги присутніх було представлено доповідь на тему: «Біоенергетична та економічна ефективність екологічно безпечної системи удобрення агроценозу тритикале ярого». В доповіді було зазначено що важливими критеріями щодо впровадження в агропромислове виробництво арготехгологій є їх енергоощадність та економічна ефективність поряд з екологічною безпечністю, а в сучасних складних економічних та екологічних умовах досить важливо поєднати ці дві складові в єдиний збалансований комплекс.

По закінченню конференції, зі словами подяки та щирим запрошенням до подальшої співпраці виступив проректор з наукової роботи Луцького національного технічного університету, к.т.н. Шимчук Сергій Петрович, який відзначив значний внесок Поліської дослідної станції у підготовці фахівців у сфері екології та охорони навколишнього середовища і впровадженні агроекологічних стратегій розвитку сільськогосподарського виробництва в навчальний процес.

ukУкраїнська