» Новини » Глобальний симпозіум з ґрунтового органічного вуглецю

Глобальний симпозіум з ґрунтового органічного вуглецю

З 20 по 24 березня 2017 р. науковий співробітник Відділу агрохімії ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» Сябрук Олеся Петрівна взяла участь у Глобальному симпозіумі з ґрунтового органічного вуглецю, та у відкритті Міжнародної мережі чорноземних ґрунтів, 21–23 березня 2017 р. у штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Італія, м. Рим  – у ролі технічного експерта та представника ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського».

Під час Глобального симпозіума з ґрунтового органічного вуглецю було висвітлено проблемні питання стоку органічного вуглецю наземних екосистем. У наймасштабнішому заході подібного рівня було представлено майже 500 делегатів зі 111 країн світу, серед яких представники UNCCD, LDN, IPBES, FAO та багатьох наукових і навчальних установ зі всього світу.

У рамках симпозіума проходили три секційні засідання за такими основними напрямами: моніторинг і картографування, органічний вуглець ґрунту в контексті кліматичних змін та управління потоком органічного вуглецю в різних типах ґрунту.

Відбулося відкриття Міжнародної мережі чорноземних ґрунтів за участі спеціалістів і технічних експертів FAO, UNCCD, IPBES та інших наукових установ з країн Європи та світу.

Представником ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» Сябрук О. П. на секційному засіданні було представлено дві доповіді, одна за результатами власних досліджень динаміки емісійних втрат вуглецю за рахунок ґрунтового дихання та інформаційну доповідь авторства провідних учених  ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського» та Міністерства екології та природних ресурсів України.

ukУкраїнська