» Новини » Про участь у першій науково-практичній конференції з міжнародною участю «Консервативне землеробство: теорія та практика застосування» (Молдова)

Про участь у першій науково-практичній конференції з міжнародною участю «Консервативне землеробство: теорія та практика застосування» (Молдова)

25 лютого 2015 року директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» академік НААН Балюк Святослав Антонович взяв участь у першій науково-практичній конференції з міжнародною участю «Консервативне землеробство: теорія та практика застосування», яку організовано Консолідованим Департаментом Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD), Інститутом ґрунтознавства та агрохімії імені Н. Дімо та Республіканським центром прикладного ґрунтознавства (Молдова).

Програмою конференції було передбачено проведення пленарного засідання (модератор Iurie Mosoi – директор Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені Н. Дімо, Молдова), семінару з обміну досвідом між сільгоспвиробниками та науковцями (модератор Gheorghe Jigau – директор Республіканського центру прикладного ґрунтознавства, Молдова).

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: директор UCIP-IFAD – Victor Rosca, Міністр сільського господарства Республіки Молдова – Ion Sula, Віце-президент Академії наук Республіки Молдова – Ion Tighineanu, екс-міністр сільського господарства Республіки Молдова – Vasiele Bumaсov, директор Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені Н. Дімо – Iurie Mosoi. У роботі конференції взяли участь науковці Молдови, Румунії, Польщі, України.

У своїй науковій доповіді «Ґрунтові ресурси України: сучасний стан, інноваційні технології охорони» С.А. Балюк довів особливість ґрунтового покриву України – його унікальність і різноманітність, причини деградаційних процесів, що відбуваються в ґрунтах, та шляхи вирішення проблеми охорони ґрунтів і підвищення їх родючості. Одним із напрямів охорони ґрунтів від ерозії є поширення застосування мінімальних технологій (до 11-12 млн га) та, особливо, нульового обробітку ґрунту (до 5-6 млн га).

Під час роботи конференції розглянуто питання консервативної технології обробітку ґрунтів, міжнародний досвід впровадження консервативного землеробства. Відбувся обмін досвідом між агровиробниками та науковцями. Проект резолюції конференції орієнтовано на застосування в сучасному землеробстві диференційованих систем обробітку ґрунту, які необхідно поступово удосконалювати в напряму їх мінімізації.

ukУкраїнська