В період з 19 по 20 жовтня 2016, на запрошення Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського” (далі – NSC ISSAR), відбувся візит в м. Харків секретаря Глобального ґрунтового партнерства (далі – ГҐП) – провідного співробітника Департаменту земельних і водних ресурсів ФАО пана Рональда Варгаса.
Під час візиту Рональд Варгас прийняв участь у святкуваннях з нагоди 60-річчя від дня заснування NSC ISSAR, а також у церемонії офіційного відкриття IV Міжнародного аграрного форуму AGROPORT East Kharkiv 2016, що був зареєстрований ФАО як офіційний захід України, присвячений Міжнародному року зернобобових культур. На ювілейному засіданні Вченої ради NSC ISSAR Рональд Варгас зробив доповідь на тему «Системне управління ґрунтом: необхідна умова сталого розвитку».
У своїх виступах на вказаних заходах Рональд Варгас неодноразово підкреслював, що одним з головних завдань ФАО є привернення більшої уваги політиків та громадськості до питань охорони ґрунтів у всьому світі не тільки як до обмеженого ресурсу для вирішення глобальних питань продовольчої безпеки, а й як до ключового елементу довкілля, що забезпечує саме існування людства і його адаптацію до глобальних змін клімату. На думку пана Варгаса, унікальні чорноземні землі України з рекордно високим вмістом органічного вуглецю (гумусу) повинні охоронятися не тільки на рівні національного законодавства, але також на міжнародному рівні, наприклад, за допомогою ЮНЕСКО. Без розширення заходів з охорони ґрунтової родючості та підвищення рівня надаваних ґрунтами чорноземної зони екосистемних послуг неможливо буде досягнути прийнятих ООН цілей сталого розвитку світової спільноти, пов’язаних з продовольчою безпекою населення планети в умовах негативних змін клімату.
Крім участі в офіційних заходах, Рональд Варгас, як секретар ГҐП, провів робочу зустріч з провідними вченими та фахівцями NSC ISSAR у форматі круглого столу. На цій зустрічі було висловлено задоволення високими темпами розвитку співпраці ґрунтознавців України з ГҐП, наприклад, з досліджень засолених ґрунтів, з розвитку Міжнародної мережі ґрунтово-інформаційних установ, яку створено під егідою ФАО. Були намічені також конкретні кроки по виходу українського ґрунтознавства, на новий рівень співпраці зі світовими науковими центрами. При цьому мова йде не тільки про навчання молодих українських вчених-ґрунтознавців сучасним технологіям цифрового ґрунтознавства, але також про використання часто унікального досвіду, накопиченого українським ґрунтознавцями і агрохіміками для вирішення прикладних і фундаментальних завдань, що стоять перед ГҐП. Наприклад, це стосується досвіду розвитку системи державних і галузевих стандартів України з охорони ґрунтів, досвіду використання засолених і зрошуваних земель, а також ряду інших напрямів ґрунтознавства та агрохімії, що розвиваються українськими вченими.
На завершення круглого столу Рональду Варгасу були презентовані державні стандартні зразки чорнозему типового із сертифікатами встановленого зразка, які розроблені в NSC ISSAR.