Завідувач лабораторії інструментальних методів дослідження ґрунтів стандартизації і метрології, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Максим Солоха з 3 до 6 лютого 2025 року пройшов стажування у Королівському Аграрному Університеті (Велика Британія, м. Сайренсестер) та отримав сертифікат про успішну участь у навчаннях.
Навчальна програма була побудована на впровадженнях новітніх практик стосовно збереження різноманіття природних біоекосистем селітебних та природних ландшафтів.
Парламент та керівництво Сполученого Королівства Британії та північної Ірландії послідовно та цілеспрямовано підтримують суверенітет і цілісність нашої країни, тому намагаються розвивати нові візії та залучати знаних українських фахівців, які потім могли б бути корисними у післявоєнній відбудові України.
Тренування (лекційна програма) та польові екскурсії проходили під керівництвом проректора Королівського аграрного університету професора Mark Horton. Кульмінацією навчання була участь у конференції: «FiPL Conference at Royal Agricultural University 5 February 2025 Farming in Protected Landscapes – Building Resilience for the Cotsworlds». Цікавою подією неочікувано виявились лекції професора Jonathan M. Code на тему використання математичних моделей у мистецтві Ван Гога.
Багато часу було приділено ознайомленню з інструментальною базою Королівського університету. Серед найбільш цікавих новітніх інструментів —інноваційний прилад Gasmet 6000, який дозволяє протягом декількох хвилин визначати склад газів у повітрі. В університеті вже почалися дослідження стосовно ідентифікації різноманітних газів у повітрі та у відповідних камерах з тестовими рослинами. У подальшому ці прилади будуть використовуватися для ідентифікації секвестрації вуглецю, як у відкритих, так і закритих біомах. Дослідження проводяться і у кліматичних камерах в лабораторіях університету, і на відкритому повітрі. Для виконання цих робіт було побудовано декілька різноманітних теплиць. Іншою складовою стажування були польові практичні заняття під керівництвом професора Nicola Cannon, де було продемонстровано основні підходи та проблематику аграрного господарства Великої Британії, що може бути корисним для визначення можливих шляхів вирішення сучасних проблем в аграрній галузі України. Окремо була представлена доповідь щодо використання калійних добрив на різних типах ґрунтів у Великобританії у співпраці з відповідною асоціацією фермерів Британії. Доктор David O’Connor представив лекції з проблематики забруднення ґрунтів важкими металами та мікроелементами навколо промислових зон, а також ознайомив слухачів з різними типами ґрунтів Великобританії.