24–25 квітня 2025 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна пройшла ХХVII Міжнародна науково-практична конференція «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування: освіта – наука – виробництво – 2025», в якій взяли участь представники вищих навчальних закладів, державних та науково- дослідних установ України та країн Євросоюзу.
Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна; НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем»; ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського»; ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України».
Конференцію організовано за підтримки проєкту: ЕРАЗМУС + SUNRISE – Підтримка наступного покоління українських науковців: проєкт з підвищення потенціалу університетів та покращення підготовки докторантів.
У роботі конференції взяла участь провідний співробітник лабораторії охорони ґрунтів від ерозії та дистанційних методів дослідження ННЦ ІГА імені О. Н. Соколовського, д-р с.-г. наук Тетяна Биндич виступивши з науковою доповіддю «Діагностика та параметризація латеральної неоднорідності ґрунтів на основі даних багатоспектрального космічного сканування» на пленарному засіданні.
У доповіді окреслено основні переваги розроблюваної в лабораторії методології дешифрування даних багатоспектрального космічного сканування ґрунтового покриву з високим просторовим розрізненням як сучасної, об’єктивної інформаційної основи збалансованого землеробства та моніторингу довкілля. Постійне вдосконалення засобів космічного сканування та методів дешифрування даних і доступність високоякісних космічних знімків, за великого різноманіття ґрунтів і високого рівня розораності території, дозволяють створити в Україні ефективну систему фахового та громадського контролю використання земельних та ґрунтових ресурсів. В умовах воєнного стану, використання даних космічного сканування за допомогою геоінформаційних систем, навіть за неможливості наземних обстежень, дозволяє здійснювати кількісне оцінювання стану пошкодженого воєнними діями ґрунтового покриву.