» Новини » Досвід польських експертів для більш якісного дослідження ґрунтово-ерозійних процесів

Досвід польських експертів для більш якісного дослідження ґрунтово-ерозійних процесів

У вересні поточного року завідувач лабораторії охорони ґрунтів від ерозії ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського», канд. с.-г. наук Коляда В. П. пройшов стажування у Польщі за напрямом: «Сучасний університет: міжнародна співпраця та мобільність задля інновацій через проектний підхід»

Організаторами заходу виступали Центральноєвропейська Академія Навчань та Сертифікації (CEASC) у співпраці з Університетом Суспільних наук (UNS) та компанією Consulting Group 2027, м. Лодзь (Польща).

Під час стажування на базі Університету Суспільних наук (UNS), проведено ознайомлення з досвідом провідних польських, українських спеціалістів у сфері поліпшення міжнародних зв’язків та освоєння роботи з проектами, що фінансуються фондами Європейського Союзу. Програма післядипломного стажування включала в себе наступні напрями:

  • трирівнева система вищої освіти та європейські кваліфікаційні рамки;
  • підвищення рівня компетентності та кваліфікацій працівників через навчальні програми, післядипломну освіту та Університет третього віку;
  • завдання та роль проектного офісу в контексті фінансування діяльності закладу та академічної мобільності науковців за рахунок фондів ЄС;
  • ознайомлення з можливостями фінансування індивідуальної мобільності науковців та докторантів в рамках програм Erazmus+ та Horizon 2020;
  • отримання навичок, необхідних для побудови консорціумів, пошуку партнерів як один з компонентів реалізації проектного підходу.

З огляду на подібність напрямів проектних заявок та умов фінансування українських проектів з польськими ініціативами, профінансованими ЄС у період 2004-2012 рр., досвід польських експертів є надзвичайно корисним і для України. У цьому контексті досить актуально виглядає перспектива залучення фінансових ресурсів ЄС для більш якісного дослідження ґрунтово-ерозійних процесів та підвищення кваліфікаційного рівня спеціалістів ґрунтоохоронної сфери, що дозволить на практиці адаптувати рівень вітчизняних досліджень до кращих європейських та світових аналогів.

Отримані знання будуть використані при підготовці проектних, грантових та інших заявок науковими підрозділами ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» та підвищення кваліфікаційного, професійного рівня його співробітників.

ukУкраїнська