» Новини » Фотодокази військових злочинів росії проти українських бібліотек

Фотодокази військових злочинів росії проти українських бібліотек

У Харківській державній науковій бібліотеці ім.В. Г. Короленка 22 серпня відкрит фотовиставк польського журналіста та фотографа Адама Касперкевича «Libricide. Фотодокази військових злочинів росії проти українських бібліотек»

Адам Касперкевич ― польський юрист, волонтер, фотограф і журналіст, координатор кампанії правової допомоги біженцям під час війни. Наприкінці березня 2022 року він приїхав до України, щоб розпочати документування злочинів росіян проти культурної спадщини нашої країни.

Своїми враженнями від експонатів виставки поділилася Вікторія Кунець, старший науковий співробітник, працівник наукової бібліотеки ННЦ ІГА імені О.Н.Соколовського, канд. історичнихї наук:

Фотограф Адам Касперкевич разом зі своїм безпосереднім керівником Маріушем Форецьким з Фундації PIX.HOUSE займалися документуванням воєнних злочинів російського агресора проти культури України, зосереджуючись на фотографуванні зруйнованих бібліотек, переважно Харківської області Рай, перетворений на пекло

Кожен фотознімок (дуже полюбляю слово українського походження «світлина», але в цьому випадку воно недоречно), глибоко закарбовувався у серці, бо це не просто понівечені будівлі книгозбірень, це безповоротні втрати їхніх фондів, а з ними — історичної і літературної спадщини, та, врешті-решт, національної ідентичності.

Запам’яталися слова Адама Касперкевича: «Спочатку планувалося, що головна увага проєкту повинна бути прикута до руйнацій бібліотек, але під час роботи зрозумів, що важливим є самі люди, тобто бібліотекарі, які власними зусиллями рятували книжкові фонди».

Вчергове дякуємо польським друзям за небайдужість до нашої країни! Чужої біди не буває, бо в іншому випадку, рай кожного з нас може перетворитися на пекло!

ukУкраїнська