» Новини » Майстер-клас «Використання Sentinel EO Browser для дослідження стану ґрунтового покриву за допомогою супутникових знімків Sentinel-2»

Майстер-клас «Використання Sentinel EO Browser для дослідження стану ґрунтового покриву за допомогою супутникових знімків Sentinel-2»

22 листопада 2024 року відбувся майстер-клас з особливостей використання веб-ресурсу EO Browser, розробленого компанією Sentinel Hub, для дослідження стану ґрунтового покриву за допомогою супутникових знімків Sentinel-2. Захід, у форматі вебінару, організовано Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського», спікером був Віталій Лебедь, канд. біол. наук, старший науковий співробітник відділу ґрунтових ресурсів.

До участі у вебінарі долучились 40 представників з наукових та виробничих установ НААН, вищих навчальних закладів та обласних адміністрацій.

Учасників ознайомлено з інтернет-ресурсом Sentinel EO Browser, за допомогою якого користувачі працюють з космічними знімками супутників Sentinel-2, роздільна здатність яких становить 10 м на піксель.

На початку заходу проведено порівняння EO Browser з іншими ресурсами для вільного доступу до супутникових даних, зокрема з Copernicus Browser. Далі було показано загальний вигляд інтерфейсу EO Browser з оглядом можливостей ресурсу з пошуку, візуалізації, аналізу та завантаження даних супутників Sentinel-2. Акцентовано увагу на порівнянні різночасових супутникових знімків, застосуванні комбінацій оптичних каналів видимого, інфрачервоного спектрів та вегетаційних індексів. Показано можливості, які надає ресурс для створення власних, авторських поєднань каналів з метою отримання найбільш оптимального зображення земної поверхні для проведення наукових досліджень. У фінальній частині майстер класу було продемонстровано приклади використання EO Browser для оцінювання стану ґрунтів та рослинності на сільськогосподарських землях.

Після завершення основної частини майстер-класу слухачі мали змогу поставити запитання щодо можливостей EO Browser та інших ресурсів для отримання супутникових даних. Слухачі, зокрема, запитували про характеристики ресурсів для завантаження комерційних супутникових знімків високої роздільної здатності, які композити каналів або індекси краще використовувати для виявлення випалених ділянок внаслідок пожеж на полях, особливості використання індексу NDVI для оцінювання стану лісосмуг та агроценозів, в тому числі, у сучасних умовах з проявами мілітарної деградації земель.

 Запис майстер класу доступний на сторінці Facebook та на YouTube каналі Інституту

ukУкраїнська