» Новини » ПАМ’ЯТІ АЛЛИ КОСТЯНТИНІВНИ ВОРОБЙОВОЇ

ПАМ’ЯТІ АЛЛИ КОСТЯНТИНІВНИ ВОРОБЙОВОЇ

З глибоким сумом повідомляємо, що 3 січня 2024 року пішла з життя чудова, світла людина, яскрава особистість Алла Костянтинівна Воробйова.

Народилася Алла Костянтинівна 6 квітня 1933 р. у м. Харків. Спеціальність «ґрунтознавство» розпочала здобувати в Київському національному університеті на ґрунтознавчому відділенні біологічного факультету, після закриття якого, у 1955 році, продовжила навчання у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В.В. Докучаєва.

Науковий шлях Алли Костянтинівни цілковито пов’язаний з нашим Інститутом і бере початок у 1959 році з посади старшого лаборанта лабораторії масових аналізів ґрунту. У 1961 році вона вступила до аспірантури з відривом від виробництва, де під керівництвом професора М. К. Крупського досліджувала закономірності насиченості ґрунтів міддю, як мікроелементом, її трансформації та особливості акумуляції в ґрунтах. У 1967 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Розповсюдження міді в ґрунтах Лівобережного Лісостепу УРСР» і здобула науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук; у 1975 році – отримала вчене звання старшого наукового співробітника.

Подальша наукова діяльність А. К. Воробйової на посаді старшого наукового співробітника лабораторії агрохімічних властивостей ґрунтів була пов’язана з дослідженням калійного режиму та насиченості калієм основних ґрунтів України.

Вона по праву належала до покоління вчених, які доклали багато зусиль для становлення і повноцінного розвитку нашої наукової установи, до тих, хто закладав основи напрямів досліджень в галузях ґрунтознавства, агрохімії і охорони ґрунтів.

У подальші роки, починаючи з 1975  і до виходу на пенсію в 1988 році, А. К. Воробйова працювала на посаді вченого секретаря Інституту. Високий рівень компетентності Алли Костянтинівни, її дружелюбний характер і здатність створювати творчу атмосферу разом із вимогливістю до строків виконання і якості підготовлених матеріалів забезпечили безумовний авторитет і повагу серед співробітників.

Окремо необхідно відзначити плідну роботу Алли Костянтинівни у підготовці кадрів вищої кваліфікації. Молоді вчені та аспіранти завжди отримували від Алли Костянтинівни корисні поради, дружні настанови і рекомендації стосовно підготовки й оформлення дисертаційних робіт, рефератів та документів.

Нехай добрий, світлий спомин про Аллу Костянтинівну Воробйову назавжди залишиться у серцях близьких, друзів, усіх, хто її знав, любив та шанував. Вічна і світла пам’ять! Поділяємо біль та горе родини…

ukУкраїнська