» Новини » Розширюємо горизонти: наукове стажування в Польщі

Розширюємо горизонти: наукове стажування в Польщі

У листопаді 2016 р. старший науковий співробітник сектора економічних досліджень ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського», канд. пед. наук, докторант, член-кореспондент АЕНУ Анатолій Кучер пройшов місячне наукове стажування на базі департаменту просторової економіки факультету інженерної екології та геодезії Вроцлавського природничого університету (Польща, м. Вроцлав) у рамках стипендії ім. проф. С. Толпа. Участь у стажуванні стала можливою завдяки перемозі молодого вченого в міжнародному конкурсі на здобуття гранту на закордонне наукове стажування в Польщі.

Головною метою та результатом наукового стажування стало вивчення досягнень Польщі в розвитку земельних відносин, впливу різних чинників на охорону й раціональне використання сільськогосподарських земель, вивчення польського досвіду в галузі сталого управління ґрунтами в аграрному секторі та визначення можливостей його реалізації в Україні.

Основними результатами наукового стажування є:

  • підвищення професійної компетентності з питань аграрної економіки;
  • здобуття міжнародного досвіду проведення наукових досліджень;
  • апробація власних результатів наукових досліджень;
  • установлення ділових контактів із зарубіжними партнерами.

Крім того, під час наукового стажування А. В. Кучер узяв безпосередню участь у кількох міжнародних науково-практичних конференціях, а саме:

– участь у конференції «Agrotechniczne aspekty uprawy winorośli i jakości wina w Polsce» з матеріалом (тези) на тему «Economics of soil protection in viticulture», що відбулася 18–19 листопада 2016 р. на базі Вроцлавського природничого університету;
– участь у конференції «Safety and Management in the Food Chain» з матеріалом (стаття до кол. моногр.) на тему «Economics of agricultural land degradation and soil protection: a case study of Ukraine», що відбулася 21–22 листопада 2016 р. на базі Лодзького технічного університету.

Конференції було організовано й проведено на високому рівні. Цікавим було знайомство із зарубіжними вченими та їхніми результатами наукових досліджень. Стажер висловлює щиру подяку організаторам конференцій за надану змогу взяти в них участь.

Крім того, спільно з польськими вченими А. В. Кучером підготовано й подано матеріали (стаття) на тему «Analysis of the changes in transaction prices of agricultural land in Poland» для участі в 15-й щорічній міжнародній науково-практичній конференції «Hradec Economic Days 2017», що відбудеться 31 січня – 1 лютого 2017 р. на базі Університету Градец Кралове в Чехії. Матеріали конференції будуть передані для оцінювання в Thomson Reuters на предмет індексації у Web of Science.

Здобутий досвід і багаж ідей буде використано у науковому процесі, під час написання статей, проведення семінарів та інших наукових заходів.

Цікавим було знайомство з Вроцлавським природничим університетом, який є одним з кращих сучасних престижних вищих навчальних закладів Польщі. Незабутніми залишилось ознайомлення із Вроцлавом – «Культурною столицею Європи 2016», містом науки, мистецтва й культури, справжньою перлиною Польщі.

Стажер висловлює щиру подяку адміністрації ННЦ «ІҐА імені О. Н. Соколовського», Вроцлавського природничого університету за надану змогу взяти участь у стажуванні, науковому керівникові стажування за фахове консультування й особисту підтримку.

ukУкраїнська